Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Octavia pracuje na 3 cylindrach, nie da się jeździć.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Octavia pracuje na 3 cylindrach, nie da się jeździć.

    Prezentuje się zajebiscie
    Gdybym miał zamawiać auto to właśnie takie,kolor wyposażenie i kombi -super połączenie.
    Gratuluje nabytku
    R.Smiczek

  • #2
    Octavia pracuje na 3 cylindrach, nie da się jeździć.

    Witam,
    mam problem z moim autem. Podczas jazdy zdarza się że pracuje na 3 cylindrach, przynajmniej mam takie wrażenie. Brakuje mu w tym momencie mocy, trzęsie mocno silnikiem. Słychać oprócz pracy silnika rodzaj cykania, coś jakby powietrze gdzieś pod ciśnieniem uchodziło. Próbowałem coś zaradzić na to:
    - wymieniłem świece,
    - wymieniłem przewody,
    - wymieniłem cewkę i oczywićie dalej nic.
    Elektryk podłączał kompa i nic. Żadnych błędów, powiedział że to nie jest usterka elektryki.
    Dodam że nie ma znaczenia czy jadę na benzynie czy na gazie. Sprawdziłem czy nie podawane jest razem gaz i paliwo, poprzez zakręcenie butli z gazem i dalej źle. Auto ma nakręcone 350 tyś. km z czego 200 tyś na gazie.
    Proszę o pomoc.
    ....i zaufaj Mi, jestem inżynierem...

    Komentarz


    • #3
      Dosyć duży przebieg na gazie.. trzeba sprawdzić ciśnienie sprężania na poszczególnych cylindrach i podpowiem ci jeszcze coś . Jak domniemam masz instalacje gazową tzw sekwencyjną. Niezależnie czy jedziesz na benzynie czy na gazie sygnał wtryskiwaczy benzyny i tak przechodzi przez sterownik instalacji gazowej.
      autoalarmy,zestawy glosnomowiace,systemy alarmowe do budynkow

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez 12V
        Dosyć duży przebieg na gazie.. trzeba sprawdzić ciśnienie sprężania na poszczególnych cylindrach i podpowiem ci jeszcze coś . Jak domniemam masz instalacje gazową tzw sekwencyjną. Niezależnie czy jedziesz na benzynie czy na gazie sygnał wtryskiwaczy benzyny i tak przechodzi przez sterownik instalacji gazowej.

        OK. Dzięki porozmawiam z moim gazownikiem, podpowiem mu to.
        ....i zaufaj Mi, jestem inżynierem...

        Komentarz


        • #5
          zbig2156, a oleju Ci nie ubywa?

          [ Dodano: Czw 10 Paź, 13 21:21 ]
          Pompa paliwowa i filtry paliwa sprawdzone?
          Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

          Komentarz


          • #6
            Podepnij vaga i zloguj.
            OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

            DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

            Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

            Komentarz


            • #7
              Spoko, mechanik zmienił cewkę na kolejną i jeżdżę przez tydzień więc chyba będzie ok. Dzięki za zainteresowanie i pomoc. Koniec tematu.
              I stało się to nie cewka dalej to samo. Podłaczyłem VAG na parkingu i oto co wyszło. Proszę o podpowiedzi czy to coś pomoże i czy można coś z tych danych wyczytać.
              octavia - zbig2156 - Chomikuj.pl
              ....i zaufaj Mi, jestem inżynierem...

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X